logoSmall

جاهای دیدنی تهران

همان‌طور که می‌دانید تعداد زیادی از جاذبه‌ها و آثار ارزشمند طبیعی و تاریخی ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارند. در مطلب پیش‌رو که به آثار ثبت شده ایران در یونسکو می‌پردازد، تنها به تعدادی از آثار ثبت شده ایران در یونسکو پرداخته‌ایم. آشنایی با جاذبه‌های ایران در یونسکو معرفی مکان‌های جذابی است که هر کدام حرفی برای گفتن دارند. ایام نوروز فرصتی مناسب برای بازدید از این جاذبه‌ها است، فراموش نکنید تا در برنامه سفرهای نوروزیتان به تعدادی از این جاذبه‌ها هم سری بزنید تا ببنید جهانیان با کدامیک از آثار و جاذبه‌هایی که در این سرزمین است ما را می‌شناسند. برای آشنایی با تعداد بیشتری از آثاری که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارن

مکان های دیدنی تهران در نوروز

امتیاز کاربران

از 3 رأی

تهران هر ساله در ایام نوروز به مقصدی دیدنی برای گردشگران داخلی و خارجی تبدیل می ‌شود. این پایتخت باستانی ایران، با جاذبه‌ های فرهنگی و تاریخی خود، داستان ‌های بسیاری برای گفتن دارد و هر کوچه و خیابانش شاهد رویداد های مهمی بوده است.
وقت فصل ننه سرما از راه می رسد شهر می شود عروس سفید پوش و تازه زیبایی های شهر نمایان می شود. مخصوصا تهران که با داشتن کافه ها و خیابان های دلنشین و مکان های تفریحی زیبا و جذاب می تواند بهترین روز های سال را رقم بزند.
آشنایی با موجودات دریایی در تهران، اقیانوس پارک

امتیاز کاربران

از 4 رأی

اگه بخواهیم به شگفتی ها و عجایب اقیانوس ها نیم نگاهی بندازیم هم باید تا صبح درباره ی آن حرف بزنیم. اقیانوس ها و دریا ها درصد زیادی از کره ی زمین را تشکیل می دهند و در این بین محل زندگی بسیاری از موجودات شناخته شده و یا حتی شناخته نشده ای است که شگفتی های خارق العاده ای دارند.
زمانی که شهر لباس رنگارنگ پاییزی خود را به تن می کند به یک تابلوی هنری تبدیل می شود که پر است از نقش و نگار های متفاوت. اگر در فصل پاییز فقط به فکر خانه نشینی باشید و حتی یک بارم به فکر کردن تهران گردی نیوفتاده اید، باید بگم یکی از بزرگ ترین اشتباهات زندگی خودتان رو مرتکب شده اید.
شهر تهران به ترافیک و شلوغی و سرو صدای بوق ماشین ها و آلودگی هواش است که شهرت دارد. ولی دور از تمام این موارد قشنگی هایی دارد که نمی توان از آنها چشم پوشی کرد. خیابان ولیعصر با اون درختان تنومندش یا خیابان انقلاب با کافه های بزرگ و کوچکش و حتی خیابان سی تیر با غذا های خیابانیش.
مکان های مذهبی تهران

امتیاز کاربران

از 2 رأی

در بین تمام دود و دم و شلوغی شهر تهران مکان هایی وجود دارد که در عین سادگی بسیار آرامش بخش است. گاهی انسان نیاز دارد با خود و خدای خود خلوتی داشته باشد و چه جایی بهتر از مکان های مذهبی تهران برای این خلوت دو نفره.
تهران به عنوان یکی از شهر های قدیمی و مهم ایران همیشه در تلاطم روزگار خوشی ها و ناخوشی های زیادی را به خود دیده است. تهران همانند یک مداد رنگی هزار رنگ است. به هر طرف شهر که نگاه کنید یکی از این هزار رنگ را می توانید مشاهده کنید.
تهران، پایتخت ایران، یک شهر پرجمعیت و پرانرژی است که برای کودکان انواع فعالیت‌ها و تفریحات مناسب وجود دارد. از پارک‌ها و فضاهای سبز گرفته تا شهربازی‌ها، موزه‌ها و سینماها، کودکان در تهران می‌توانند از تجربه‌های جذاب و آموزشی لذت ببرند.
برج میلاد در طول سال به عنوان مقصدی گردشگری بسیار محبوب برای مردم محلی و خارجی است. دیدن چشم‌انداز شهر تهران از بالای این برج، یک تجربه منحصر به فرد است و طبیعتاً یکی از جاذبه‌های توریستی برج میلاد محسوب می‌شود.
تفریحات ترسناک تهران

امتیاز کاربران

از 4 رأی

تهران، پایتخت ایران، شهری پر از زندگی، شور و هیجان است. علاوه بر جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی، تهران نیز مجموعه‌ای از تفریحات ترسناک را برای علاقه‌مندان به تجربه ترس و هیجان فراهم کرده است.
باگزلند و جانگل لند

امتیاز کاربران

از 1 رأی

تهران، پایتخت ایران، شهری پرجنب و جوش است که از زمان‌های گذشته به عنوان مرکز فرهنگی، تاریخی و تجاری کشور معروف بوده است. در طول سال‌ها، تهران توانسته است خود را به یک مقصد گردشگری متنوع تبدیل کند و به توریست‌ها انواع فعالیت‌های تفریحی را ارائه دهد. در این مقاله، به معرفی تفریحات لاکچری تهران می‌پردازیم که برای آنهایی که به دنبال تجربه‌های لوکس و نشاط‌بخش هستند، بسیار جذاب خواهد بود.
X