logoSmall

سرزمین افسانه ها برج میلاد تهران کجاست؟ معرفی کامل، آدرس و خرید بلیط

سرزمین افسانه ها

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

35 الی 45 دقیقه

ساعت دسترسی

10 صبح تا 12 شب

شماره تماس

021-24557

هزینه ورودی

به ازای هر نفر 190 هزار تومن

سرزمین افسانه ها یک ماشین زمان برای بردن ما به دنیای افسانه ها و قصه های ایران باستان است. با توجه به فرهنگ غنی ایران و برخورداری از اسطوره ها و افسانه های بسیار زیاد می توان این مرز و بوم را مهد فرهنگ و هنر در دنیا دانست.

فهرست مطالب

سرزمین افسانه ها یک ماشین زمان برای بردن ما به دنیای افسانه ها و قصه های ایران باستان است. با توجه به فرهنگ غنی ایران و برخورداری از اسطوره ها و افسانه های بسیار زیاد می توان این مرز و بوم را مهد فرهنگ و هنر در دنیا دانست. بسیاری از مشاهیر ما همانند سعدی و حافظ پس گذشت سال ها هنوز همتایی ندارند و کسی نتوانسته همانند آنها باشد. در این میان یکی از معضلاتی که در کشور با آن روبه رو هستیم عدم انتقال درست این فرهنگ غنی به نسل بعدی هستیم. سرزمین افسانه ها می تواند گزینه ی مناسبی برای انتقال این فرهنگ به کودکان ما باشد.

 

دسترسی پذیری

اگر قصد دارید با خودروی شخصی به مجموعه ی تفریحی برج میلاد بروید می توانید از بزرگراه همت و همچنین از بزرگراه حکیم به این مجموعه دسترسی پیدا کنید.
همچنین اگر قصد استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را دارید نزدیک ترین ایستگاه مترو به مجموعه ایستگاه مترو برج میلاد تهران در خط 7 است.

 

بخش های مختلف سرزمین افسانه ها

قبل از هر چیز باید بگویم اگر از این مجموعه بازدید نداشته اید حتما و در اولین فرصت به همراه خانواده از سرزمین افسانه ها بازدید کنید. چراکه یکی از متفاوت ترین جاهای دیدنی تهران قطعا همین جاست.

 

نمایش ابتدایی سرزمین افسانه ها

در ابتدای ورود به مجموعه نمایشی سه بعدی برای شما پخش می شود که توضیحاتی درباره ی افسانه های ایران زمین است.

 

اتاق آیینه ها سرزمین افسانه ها

بعد از اتمام نمایش به اتاق آیینه میرسید. می توان گفت از همینجا قسمت های جذاب این مجموعه شروع می شود. در ابتدا چند درب با اسم های مختلف روبه روی خود مشاهده می کنید. از بین این درب ها فقط یک درب درست و مابقی برای گمراه کردن شماست.

 

بخش هفت خان رستم سرزمین افسانه ها

سرزمین افسانه ها

وقتی که درب درست را پیدا کردید وارد بخش بعدی می شوید. بخشی که قرار است هفت خان رستم را همراه با تصویر بشنوید. در این بخش لیدر ها هفت خان رستم و مشکلاتی رستم با آنها دست و پنجه نرم کرد را روایت می کنند. همچنین می توانیدتابلو های راهنما که بر دیواره های این بخش نصب شده اند هم مطالعه کنید. این بخش جذاب آیتم های عکاسی جالبی دارد که در صورت تمایل می توانید توسط عکاسان خود مجموعه از آنها استفاده کنید.

 

اتاق شیب 20 درجه سرزمین افسانه ها

بعد از غرق شدن در داستان های هفت خان رستم وارد اتاق شیب 20 درجه می شویم. این بخش هم جزو آیتم عکاسی است که می توانید خاطرات بامزه ای را در این اتاق ثبت کنید.

 

مجسمه فردوسی سرزمین افسانه ها

سرزمین افسانه ها

به مجمسمه ی فردوسی شاعر بزرگ ایرانی میرسیم. در روبه روی مجمسمه فردوسی تصاویری از قوم های مختلف ایرانی قرار دارد که نشان از فرهنگ اصیل و غنی ایرانی را نشان می دهد.

 

مجسمه سیمرغ سرزمین افسانه ها

در ادامه هم می توانید مجسمه های سیمرغ و آرش کمانگیر را مشاهده کنید.

 

اتاق دیو های سرزمین افسانه ها

سرزمین افسانه ها

وارد اتاق دیو ها می شویم در سمت راست دیو فولاد زره را میبینیم که دستش از دیوار رد شده و خودش از پنجره قابل دیدن است. احتمالا اصطلاح مادر فولاد زره را شنیده اید. این دیو دقیقا بچه ی همان مادر فولاد زره است که کارش دزدین دختر های زیبا از شهر ها  و روستاها بود.

روبه رو مجسمه لولوخور خوره رو می بینید. دیوی که وظیفه ی اصلیش همیشه بیدار بودن و محافظت کردن از افسانه ها و داستان هاست. که البته این دیو بر خلاف وظیفه ای که دارد همیشه خواب است. لازم به ذکره این دو دیو هم آیتم عکاسی است که توسط عکاسان مجموعه می توانید عکس های خود را ثبت کنید.

 

شهرزاد قصه گو و داستان های هزار و یک شب سرزمین افسانه ها

سرزمین افسانه ها

میرسیم به یکی از جذاب ترین قسمت ها یعنی بخش شهرزاد قصه گو. شهرزاد قصه گو یک بانوی زیبا در کاخ است که برای پادشاه هزار و یک شب قصه می گوید تا پادشاه از کشتن دختران سرزمینش صرف نظر کند و در نتیجه موفق می شود. در اینجا بعضی از قصه هایی که شهرزاد برای پادشاه گفته است به صورت نمایشی بیان می شود. مانند قصه علاالدین و ماهی گیر غول.

بعد از این بخش است که راه بچه ها از بزرگتر ها جدا میشود. به این صورت که بچه های زیر 12 سال به بخش دیگر و بچه های بالا 12 سال به بخش دیگری میروند تا ادامه ی روایت ها را مشاهده کنند.

 

بخش قصه های کودکان زیر 12 سال سرزمین افسانه ها

سرزمین افسانه ها

بچه های زیر 12 سال به بخش داستان های کودکانه میروند تا از قصه های کدو قلقله زن تا قصه ی بزبز قندی برایشان تعریف شود.
نکته : این بخش آیتم عکاسی کودکان است و کودکان می توانند توسط عکاسان مجموعه عکس بگیرند.

 

بخش داستان های افراد بالای 12 سال سرزمین افسانه ها

برای افراد بالای 12 سال ولی کمی قصه ها فرق می کنند. قصه های تقریبا واقعی در این بخش برای افراد بالای 12 سال سن روایت می شود. مانند داستان نسناس، دوال پا، بختک، فولاد زره، عفریت و آل. بعد از تعریف کردن این شخصیت ها به بخش دو راهی تردید میرسیم.
جایی که مشخص می کند هر کاری که می کنیم چه بد چه خوب نتیجه اش به خودمان برمیگردد و هر عمل ما آثاری بر زندگیمان به جای می گذارد.

 

بخش تالار مشاهیر ایرانی سرزمین افسانه ها

سرزمین افسانه ها

پس از پیوستن کودکان به والدینشان به قسمت پایانی این مجموعه میرسیم. جایی که مشاهیر و قهرمانان ایرانی را از گذشته تا کنون به تصویر می کشد تا با ما زنده نگه داشتن یاد آنها بتوانیم همیشه به ایرانی بودن خودمان افتخار کنیم.

 

فروشگاه یادگاری سرزمین افسانه ها

پس از پایان این بخش به قسمت فروشگاه میرسیم که می توانید یادگاری هایی را از سرزمین افسانه ها برای خود خریداری کنید.

 

نکته ی قابل توجه

در تمامی بخش های مجموعه ی سرزمین افسانه ها عکسبرداری با گوشی شخصی ممنوع بوده و عکسبرداری فقط توسط عکاسان مجموعه امکان پذیر است.

آدرس

تهران، بزرگراه همت غرب به شرق، خروجی شیخ فضل الله جنوب، مسیر اختصاصی برج میلاد تهران

ساعات فعالیت

10 صبح تا 12 شب

ارتباط

021-24557

پارکینگ

پارکینگ دارد

نتیجه نقد و بررسی ایران فان

0
امتیاز کلی این بررسی
5/5
ارزش هزینه به لذت
خوب 75%
سهولت در دسترسی
خوب 90%
تنوع امکانات
عالی 80%
نقاط قوت
  • طراحی دکوراسیون فوق العاده
  • مناسب برای تمامی سنین
  • معرفی کردن کامل شخصیت ها و افسانه های قدیمی ایرانی
نقاط ضعف
  • ممنوعیت عکاسی در بخش های جذاب مجموعه توسط بازدید کنندگان
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
;

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

خرید بلیط سرزمین افسانه ها

از وب سایت رسمی مجموعه
X